Paweł Kukiz w Gdańsku - Platforma oburzonych

W sobotę 16 marca 2013 r. w historycznej sali BHP Stoczni Gdańskiej odbyło się spotkanie pod hasłem „Platforma Oburzonych”. Zabierający głos przedstawiciele różnych organizacji, stowarzyszeń i związków zawodowych koncentrowali się głównie na konieczności wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych.
Spotkanie rozpoczęło się od odśpiewania hymnu, a zebranych przedstawicieli organizacji i związków zawodowych powitał szef „Solidarności” Piotr Duda, który podkreślił, że w sali BHP Stoczni Gdańskiej spotykają się związki zawodowe, stowarzyszenia i fundacje, które powstały nie dlatego „że miały taki kaprys”, lecz dlatego, że „mają problemy z obecną władzą” i chcą o nich dyskutować. Paweł Kukiz, pytany przez portal niezalezna.pl czy wybiera się 10 kwietnia do Warszawy stwierdził, że nie wyklucza swojego udziału w miasteczku namiotowym, jeśli tylko zostanie zaproszony. Przyznał też, że w związku ze swoją działalnością nie jest lubiany przez media głównego nurtu.
- Pierwszą rzeczą, która spowodowała nienawiść do mnie mediów jest właśnie stanięcie po stronie, która domaga się wyjaśnienia tragedii smoleńskiej. W tej chwili mam też sprawy takie, które dotyczą żywych, więc próbuję brać pod uwagę wszystkie okoliczności, łącznie ze swoim zdrowiem. 10 kwietnia w namiocie pojawię się, jeśli pozwoli mi na to zdrowie – powiedział w rozmowie z portalem Niezalezna.pl Paweł Kukiz.