Prezydent Duda w Nowym Jorku, Chicago, Gorlicach i Śremie

1. Wizyta Pary Prezydenckiej w Nowym Jorku. Wizytę w USA Para Prezydencka rozpoczęła od zwiedzenia Archiwum Stowarzyszenia Weteranów Armii Polskiej w Ameryce. Następnie odbyło się spotkanie z przedstawicielami organizacji żydowskich, a także członkami Grupy Europy Wschodniej ONZ. Prezydent i Pierwsza Dama złożyli kwiaty przed Pomnikiem Katyńskim w New Jersey. Dzień później, w związku z objęciem przez Polskę przewodnictwa w Radzie Bezpieczeństwa ONZ Andrzej Duda, jako pierwszy polski Prezydent, poprowadził w nowojorskiej siedzibie ONZ otwartą debatę wysokiego szczebla nt. roli prawa międzynarodowego w utrzymaniu międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa.

2. Wizyta Pary Prezydenckiej w Chicago. Proszę, abyście byli razem, żebyście tworzyli siłę wspierającą Polskę i polskość tutaj w Stanach Zjednoczonych, proszę was oto także po to, żeby wszyscy amerykańscy politycy czuli, że Polacy w Ameryce, że Polonia, to jest wielka siła także polityczna - zaapelował Prezydent Andrzej Duda w sobotę w Millennium Park w Chicago na spotkaniu z Polonią

3. Wystąpienie Prezydenta Andrzeja Dudy w Gorlicach. Ci, którzy tutaj polegli, w tym nasi słoweńscy przyjaciele, przyczynili się do odzyskania przez Polskę niepodległości − mówił Prezydent Andrzej Duda podczas ceremonii odsłonięcia pomnika upamiętniającego żołnierzy słoweńskich poległych w latach 1914-1918. W uroczystości wziął też udział Prezydent Słowenii Borut Pahor.

4. Prezydent Andrzej Duda odwiedził 24 maja Śrem. Swoją wizytę rozpoczął od złożenia kwiatów przy tablicach upamiętniających bohaterów II wojny światowej. Dziękował też mieszkańcom Śremu za ich wkład w niepodległość.