To prawdopodobnie morderstwo

Piotr Bartoszcze - IPN: to prawdopodobnie morderstwo.

Na zamówienie Fundacji Niezależne Media powstał film "Piotr Bartoszcze - śmierć w środku zimowej nocy" opisujący dramatyczne wydarzenia z okresu stanu wojennego. . Dziś IPN o śmierci Piotra Bartoszcze mówi: To prawdopodobnie morderstwo.

Na tę chwilę przyjmujemy ponad wszelką wątpliwość, że Piotr Bartoszcze nie zginął w wyniku wypadku, ale że został zamordowany. W tej chwili podejmujemy wszelkie czynności, żeby ustalić sprawców tego zdarzenia - powiedział dziś szef pionu śledczego IPN Andrzej Pozorski.
W Centrum Edukacyjnym IPN "Przystanek Historia" odbyło się spotkanie z dziennikarzami, podczas którego przedstawione zostały nowe ustalenia związane z postępowaniem w sprawie okoliczności śmierci Piotra Bartoszcze, działacza opozycji w PRL.

Czynności, które przeprowadziliśmy do tej pory nie dają żadnych podstaw do przyjęcia, że do zabójstwa Piotra Bartoszcze doszło na podłożu kryminalnym, a wręcz odwrotnie. Przesłanki, które do tej pory zebraliśmy wskazują, że ta śmierć miała związek z jego działalnością związkową
- powiedział Pozorski.

Jak mówił, IPN odnosi się bardzo krytycznie do opinii w tej sprawie, która została wydana w 1984 r.