"Wieczernik" (reż. K.Tchórzewski) - Pazura, Kwaśny, Dałkowska, Barłowski

Kanał YouTube: Salve TV

Premiera spektaklu odbyła się 9 kwietna, w Niedzielę Palmową, w Parafii Najczystszego Serca Maryi przy placu Szembeka. Spektakl został wystawiony 21 maja 2017 r.

Reżyseria - Krzysztof Tchórzewski 
Występują - Ewa Dałkowska jako Maria Magdalena, Radosław Pazura jako Tomasz, Antoni Barłowski jako Jan i Marcin Kwaśny w roli Piotra.

Spektakl „Sceny z wieczernika” powstaje na podstawie dramatu Ernesta Brylla „Wieczernik”, sztuki napisanej w stanie wojennym i wystawianej po raz pierwszy w podziemnym obiegu, w niedokończonym jeszcze wówczas Kościele Miłosierdzia Bożego przy ulicy Żytniej w Warszawie, jako wyraz sprzeciwu środowiska aktorskiego wobec represji i cenzury komunistycznych władz. Został wyreżyserowany przez Andrzeja Wajdę, jego premiera obiła się szerokim echem, był bowiem odczytywany przez pryzmat licznych zawartych w nim paralel losu apostołów po śmierci Jezusa i Polaków w czasach komunizmu. Teraz spektakl powraca na deski, znika wymiar polityczny, ale nie niknie sens sztuki.

Służba prawdzie, dobru i pięknu to misja mediów, o której przypomina nam Papież Franciszek. Wypełniając słowa Ojca Świętego każdego dnia publikujemy dla Ciebie nowe programy inspirujące do duchowego i intelektualnego rozwoju.

Subskrybuj nasz kanał: https://www.youtube.com/c/SalveTVpl 

Wejdź na www.salvetv.pl i oglądaj:
- świadectwa wiary
- poradniki duchowe
- programy informacyjne
- recenzje wartościowych książek
- reportaże historyczne
i wiele innych!

Salve TV to telewizja internetowa Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Znajdziesz nas również tutaj:
FACEBOOK: https://www.facebook.com/SalveTVpl
TWITTER: https://twitter.com/TvSalve
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/tvsalve